Barca porazom u LP, remi Juventusa, pobjeda PAO-a

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nogometaši Panathinaikosa potvrdili su pobjedničkim golom, jedinim na utakmici, plasman u Ligu prvaka

Domaća je momčad, za koju je devedeset minuta na golu bez pogreške odradio hrvatski reprezentativni vratar Mario Galinović (32), slavila protiv praške Sparte u Ateni 1-0 potvrdivši time gostujuću pobjedu (2-1) iz prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka. Strijelac je bio Souza duboko nakon isteka devedesete minute zabivši glavom pored istrčaloga češkog vratara na ubacivanje Dos Santosa s desne strane. Česi su bili ravnopravna momčad i imali su odlične prilike. Galinović je s nekoliko sigurnih intervencija ulijevao samopuzdanje suigračima. Napadači Barcelone propisno su se ispromašivali na gostovanju kod Wisle u Krakowu i izgubili 1-0. Nebitan je to poraz obzirom da su na Nou Campu prije dva tjedna slavili 4-0. Gredu je za Katalonce pogodio branič Pique, dok su stopostotne prigode promašili Henry u 42. minuti nakon sjajnog prodora Inieste, Eto u 60-oj, te Krkić u završnici. Jedini gol domaći su zabili u 52. minuti. Strijelac je bio, glavom u padu prema naprijed, na 7-8 metara od gola ostavljeni Brazilac Cleber, i to nakon ubacivanja iz kornera. Za Barcelonu nije nastupio Leo Messi, koji se u Barceloni ostao odmarati od napora olimpijskog turnira. Juventus je svoju 4-0 prednost iz prve utakmice sačuvao remiziravši (1-1) na gostovanju kod Artmedije u Bratislavi. Domaći su poveli već u 14.minuti preko Fodreka, da bi u 25. svoj prvi gol za Juve u službenoj utakmici upisao brazilski centarfor Amauri, pristigao ovog ljeta iz Palerma. Dario Knežević, iako na popisu putnika za Slovačku, nije se našao u zapisniku.