Barca slavila u Andaluziji, sad je nadomak naslovu...!

Barcea je pobijedila u 37. kolu Primeru u gostima Sevillu s 3-2, čime su stigli nadomak obrane naslova prvaka. Real je pobijedio Athletico s 5-1

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 37. kolu španjolskog prvenstva u gostima Sevillu s 3-2, čime su stigli nadomak obrane naslova prvaka Primere. Madridski Real pobijedio je kao domaćin Athletic s 5-1, ali je Barcelona pobjedom u Sevili zadržana jedan bod prednosti na vrhu ljestvice pred Realom. Barcelona u sljedećem kolu na Nou Campu dočekuje Valladolid, a s pobjedom u tom dvoboju će osigurati osvajanje prvenstva. Dramatičnoj utakmici svjedočili su gledatelji na stadionu Sanchez Pizjuan u Sevilli. Barcelona je do 69. minute vodila s 3-0, a na kraju je itekako strahovala za pobjedu do posljednjeg sučevog zvižduka. Katalonci su poveli već u 5. minuti, kada je najbolji nogometaš svijeta Lionel Messi vješto izbjegao zamku zaleđa, oslobodio se svog čuvara i niskim udarcem lijevog nogom u kut postigao svoj 32. pogodak ove sezone u prvenstvu, a 45. ukupno u svim natjecanjima. Bio je to Argentinčev ukupno 125. gol u dresu Barcelone u službenim utakmicama, a 86. u prvenstvu. Messi je, dakako, najbolji strijelac Primere ove sezone. Bojan Krkić postigao je drugi gol za Barcelonu u 28. minuti, a Sevilla je u 56. minuti ostala bez isključenog Abdoulayja Konka. Kada je Pedro u 62. minuti zabio za vodstvo Barcelone 3-0, Realovi navijači vjerojatno su se već oprostili od naslova prvaka. Uostalom, Real je u tim trenucima imao samo 1-1 protiv Athletica. Bojan Krkić promašio je u 67. minuti čistu šansu, nije ubacio loptu u prazni gol, a nakon toga su uslijedili trenuci ushićenja za domaćina i strepnje za goste. Kanoute je u 69. minuti zabio prvi, a Luis Fabiano samo dvije minute kasnije drugi gol za Sevillu. Treneru Barcelone Pepu Guardioli vjerojatno je bilo potpuno nejasno kako su i jedan i drugi ostali sami i neometani ispred Valdesa, iako je Barça imala igrača više na terenu. Nakon drugog Sevillinog gola, Guardiola je problijedio i odmah zgrabio bočicu s vodom. Srca navijača obje momčadi zasigurno su jako zakucala kada je nakon prekida u 85. minuti Kanoute tukao glavom iz dobre pozicije prema Valdesu. Bio je u dobroj poziciji, ali je njegov udarac otišao iznad grede. Bila je to i jedina prilika koju je Sevilla imala za izjednačnje. Nije se dogodilo. Po završetku utakmice, nogometaši Barcelone počeli su slaviti kao da su već osvojili naslov.