Barca 'uništila' Zaragozu, tri gola Keite, dva Zlatana

Iznenađujući poraz od ruskog Rubina mobilizirao je nogometaše Barcelone, tako da su gledatelji na Camp Nouu u nedjelju gledali sjajno izdanje

Katalonci su u 8. kolu Primere deklasirali Zaragozu sa 6-1, a prvo ime utakmice nije bio nijedan od Barceloninih čarobnjaka, već defenzivni veznjak Seydou Keita koji je postigao tri pogotka i uz to asistirao Zlatanu Ibrahimoviću za jedan. Malijac je i otvorio seriju pogodaka u 24. minuti, nastavio ju je Zlatan Ibrahimović iz slobodnog udarca pet minuta kasnije. Šveđanin je asistirao Keiti za njegov drugi pogodak u 41. minuti, a Malijac mu je uzvratio na isti način u 56. minuti. Bio je to sedmi Ibrahimovićev pogodak u Primeri, a s tim učinkom dijeli prvo mjesto na listi strijelaca s Davidom Villom. Zaragoza je smanjila preko Jorgea Lopeza u 78. minuti, a završnicu utakmice je s dvjema asistencijama začinio i Andres Iniesta, najprije za gol Lionela Messija, a potom i za treći Keitin. Bivši hrvatski reprezentativac Marko Babić svih je 90 minuta proveo na Zaragozinoj klupi za pričuve.
Spomenuti se David Villa nakon tri tjedna stanke zbog ozljede bedrenog mišića vratio na teren i odmah se upisao u strijelce. Udarcem glavom je doveo svoju Valenciju u vodstvo na gostovanju kod Almerije, a pobjedu 3-0 zapečatili su Pablo Hernandez i Juan Mata.