Barcelona deklasirala Real i u košarkaškom "el clasicu"

Barcelona je za kraj godine još jednom odlučila produbiti frustracije mrskom suparniku Real Madridu, ovaj put na košarkaškom terenu. Razbili su ih s 95-75...

Nakon nedavnog debakla na nogometnom travnjaku (5-0), Real je tako još jednom morao trpjeti dominaciju najvećeg rivala. Barcelona je glavninu posla obavila već u prvoj četvrtini koju je završila rezultatom 30-15 u svoju korist. Do kraja su igrači Xavija Pascuala rutinski održavali prednost, čak je i malo povećali za konačnih plus 20.

Barcelona se ovim trijumfom izjednačila s Realom na vrhu ljestvice, obje momčadi sada imaju deset pobjeda i tri poraza. Kod Katalonaca je u četvrtak najefikasniji sa 17 koševa bio Jaka Lakovič, 14 je dodao Juan Carlos Navarro, po 13 Erazem Lorbek i Roger Grimau, a 12 Terence Morris. U redovima gostiju je s 11 koševa i deset skokova najraspoloženiji bio D'Or Fischer.

Hrvatski reprezentativac Ante Tomić je za 20 minuta igre ubacio osam koševa (4-9 za dvicu), te dodao tome po jedan skok i asistenciju.ACB liga, 13. kolo:

Barcelona – Real Madrid 95-75