Barcelona do trofeja Joana Gampera došla na penale

U tradicionalnoj revijalnoj utakmici koja se igra u čast bivšeg Barcinog predsjednika i suosnivača kluba J. Gampera Barcelona došla do 4. naslova

Nogometaši Barcelone osvojili su Trofej Joana Gampera pobjedivši Milan na Camp Nou 3-1 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U tradicionalnoj revijalnoj utakmici koja se igra u čast bivšeg Barceloninog predsjednika i suosnivača kluba Joana Gampera Barcelona je došla do četvrtog naslova u posljednjih pet godina. Regularnih devedeset minuta utakmice završilo je bez pobjednika 1-1. Povela je Barcelona golom Davida Ville u 47. minuti, a izjednačio je Milan preko "džokera" s klupe Filippa Inzaghija u 67. minuti. Nakon devedeset minuta odmah se pristupilo izvođenju penala, a ondje sjajan bio rezervni vratar Barcelone Jose Manuel Pinto, obranivši udarce Seedorfa, Pirla i Jankulovskog. S druge strane precizni su bili Messi, Krkić i Thiago. Posebno toplo je  publika na Camp Nou pozdravila Milanovog veznjaka Ronaldinha, igrača koji je od 2003. do 2008. branio boje Barcelone dresu zaradio dva FIFA-ina trofeja za svjetskog igrača godine (2004. i 2005.). Ronaldinho je igrao do 78. minute, a pri izlasku s travnjaka također je zaradio ovacije publike.