Bayern izgubio, a Reina dobio crveni; M'gladbach je drugi...

Pepe Reina isključen je nakon samo 14 minuta utakmice protiv Augsburga koju je Bayern izgubio 1-0. Borussia Dortmund i Borussia Mönchengladbach pobijedile su

Pepe Reina definitivno nema sreće. Pep Guardiola dao mu je šansu za tek treći nastup u dresu Bayerna ispred neprikosnovenog Manuela Neuera, no španjolski golman izdržao je samo 14 minuta u utakmici protiv Augsburga na Allianz Areni.

Raúl Bobadilla krenuo je sam na golmana bavarske momčadi koji ga je srušio body-checkom, a sudac je dosudio penal i dao crveni karton Reini. Kapetan gostiju Paul Verhaegh pogodio je stativu, ali kombinirani sastav Bayerna ipak je izgubio.

Potez utakmice u 71. minuti napravio je Bobadilla, kad je dodavanje Hojbjerga efektno petom poslao u mrežu za konačnih 1-0 u 32. kolu Bundeslige.

San Borussije Dortmund o Europi i dalje živi nakon pobjede nad Herthom 2-0 uz golove Nevena Subotića i Erika Durma. Slavila je i druga Borussia iz Mönchengladbacha nad Bayerom (3-0) i tako pretekla Wolfsburg na drugom mjestu uz utakmicu više, a Tin Jedvaj igrao je svih 90 minuta za "apotekare".