Bayern priprema veličanstven oproštaj od Beckenbauera. Pozvali su sve na svoj stadion

Cilj javne ceremonije na stadionu je odavanje počasti Franzu Beckenbaueru na mjestu gdje je doticao srca ljudi na jedinstven način: na nogometnom terenu, objavio je Bayern

Njemački nogomet zavijen je u crno. Franz Beckenbauer, jedan od najvećih nogometaša u povijesti, u ponedjeljak je preminuo u 79. godini života.

Za mnoge je Nijemce najveći nogometaš u njihovoj povijesti. Bio je dio čudesne generacije koja je osvojila drugo mjesto na SP-u 1966., četiri godine kasnije bila je treća, a konačno se 1974. godine domogla 'zlatne božice. Jedan je od trojice koji je osvojio Svjetsko prvenstvo kao igrač i trener, 1990. godine je vodio Zapadnu Njemačku do pobjede u finalu protiv Maradonine Argentine. Bio je to svojevrsni revanš jer su četiri godine ranije izgubili od njih u finalu.

Veličanstveni trag ostavio je u Bayernu gdje je u 12 godina osvojio četiri naslova prvaka i tri naslova europskog prvaka. Nikada neće zaboraviti najvećeg u povijesti kluba, a od njega će se oprostiti onako kako je zaslužio i mjestu odakle je širio radost. Komemoracija će biti na Allianz Areni.

- FC Bayern će održati veliku komemoraciju za Franza Beckenbauera na Allianz Areni 19. siječnja. Pozivamo sve prijatelje i partnere kako iz nacionalnih i međunarodnih sportova tako i iz kulture i politike te navijače i čitavu nogometnu obitelj kako bismo se zajedno oprostili od nezaboravnog Kaisera na posebnom i emocionalnom mjestu. Cilj javne ceremonije na stadionu je odavanje počasti Franzu Beckenbaueru na mjestu gdje je doticao srca ljudi na jedinstven način: na nogometnom terenu - objavio je Bayern.

Bit će to posebna prilika za sve bivše suigrače i suradnike, prijatelje i navijače da se oproste od njega i zahvale mu na svemu što je dao njemačkom nogometu. A dao je sve. Udario je temelje koje će njihovu reprezentaciju lansirati u jednu od najboljih reprezentacija na svijetu. Allianz Arena ima 75.000 stolica i ne sumnjamo kako će biti krcata.