Bayern sedmi put u nizu srušio Dortmund u 'Der Klassikeru'!

Iako su Hrvati izostali iz spektakularnog dvoboja na Westfalenu, uzbuđenja nije nedostajalo. Zabijali su i Lewandowski i Haaland, a u trileru od pet golova na koncu su bili bolji Bavarci

U velikom derbiju 14. kola Bundeslige Bayern je slavio kod Borussije u Dortmundu s 3-2 i izdvojio se na vrhu ljestvice.

Bavarci su dobili i sedmi uzastopni derbi protiv Borussije, a četvrti u nizu na Westfalen stadionu.

Julian Brandt je u petoj minuti doveo Borussiju u vodstvo, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Robert Lewandowski.

Minutu prije kraja prvog dijela Kingsley Coman je doveo Bayern u vodstvo, da bi u 48. minuti poravnao Erling Haaland. Pobjedu Bayernu u uzbudljivoj utakmici donosi Lewandowski iz penala u 77. minuti nakon igranja rukom Hummelsa.

Marin Pongračić je ostao na klupi Borussije, dok je Josip Stanišić izvan sastava Bayerna zbog ozljede.

Bayern vodi s 34 boda, a Borussija je druga s 30.