Bijeli opet bolji: Hajduk se pobjedom plasirao u finale

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Nogometaši Hajduka drugi su finalist nogometnog Kupa Hrvatske. Na Poljudu su pobijedili Dinamo s 1-0 te tako izborili finale protiv momčadi Šibenika

Dinamovci su još jednom pokazali da im igra Hajduka nikako ne odgovara. U posljednje dvije godine gotovo u svim međusobnim ogledima 'modri' su s terene izlazili pognute glave. Tako je bilo i danas nakon uzvrata polufinala Kupa Hrvatske. Hajduk je na svom Poljudu pobijedio 1-0 golom Senijada Ibričića s 20-ak metara u 51. minuti. S obzirom da je u prvoj utakmici na Maksimiru bilo 0-0 Hajduku je minimalna pobjeda bila dovoljna za plasman u finale. I opet je jedini hrvatski nogometni derbi počeo očekivano. Već nakon 10 minuta najbolji hrvatski prvoligaški nogometaši napravili su čak 11 prekršaja. Dinamo je u prvim minutama imao više od igre, no prvak ništa nije uspio učiniti da opasnije ugrozi Subašića. Hajduk je s druge strane čekao kontre, no prvi dio završio je bez golova. Poljud je mogao biti razočaran i s nadom čekati bolju predstavu svojih ljubimaaca. Drugi dio počeo je slično kao i prvi, Dinamo aktivniji, Hajduk organiziran u obrani i 'modri' su opet u završnici izgledali kao nemoćna momčad. No tada se u 51. minuti Tomo Butina pobrinuo za uzbuđenje. Iskusni golman Dinama istrčao je na 18 metara i loše izbio loptu koja je došla do Ibričića. BiH reprezentativac taj poklan nije mogao ispustiti iz ruku i sjajnim lobom prebacio je istrčalog Butinu i zabio, kasnije će se pokazati, gol vrijedan finala. S obzirom da su 'modri' već osigurali novi naslov prvaka Hrvatske, Hajduku je ova utakmica bila 'biti ili ne biti'. I iskusni Špaco Poklepović znao je 'nabrijati' svoje nogometaše i iskoristiti impotentnost Dinamovih napadača. Zanimljivo, Dinamo je istrčao s tri napadača i nije bio ni blizu gola, a Hajduk bez ijednog napadača sa čak sedam veznih igrača zabio i otišao zasluženo u finale. Kruno ima još jako puno za učiti od starog majstora Špace...