Bilić prekinuo neugodnu seriju: Pritisak na igračima, ne meni...

Nema promjena u razlici na vrhu vodeće četvorke Premiershipa. Pobjede su upisali Chelsea, Tottenham, Liverpool i Manchester City, ali i West Ham United našeg Slavena Bilića

Nakon pet uzastopnih poraza Bilićev West Ham u subotu je na domaćem terenu protiv Swanseaja slavio sa 1-0, i sada može lakše disati jer je osam bodova udaljen od zone ispadanja, odnosno od Swanseaja. Pobjedu "čekičarima" donio je Cheikhou Kouyate u 44. minuti.

- Oduševljeni smo. Pritisak je bio na igračima, zaboravite mene, oni su ti koji moraju igrati pred gotovo 60.000 ljudi. Dali su sve i zato sam jako zadovoljan - rekao je bivši hrvatski izbornik nakon utakmice.

Drugoplasirani Tottenham primakao se Chelseaju na četiri boda zaostatka nakon što je u 32. kolu Premier lige uvjerljivo dobio Watford sa 4-0. Dva gola zabio je Korejac Son Heung-Min (44, 55), a po jednog su dodali Dele Alli (33) i Eric Dier (39).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola Premier lige vodeći Chelsea je u gostima kod Bournemoutha slavio sa 3-1, te je zadržao sedam bodova prednosti u odnosu na Tottenham.

Chelsea je poveo u 17. minuti, kada je udarac Diega Coste u vlastitu mrežu skrenuo Adam Smith. Tri minute kasnije Eden Hazard povećava na 2-0. Do kraja prvog poluvremena Bournemouth ipak zabija, a strijelac je Joshua King (42). Pobjedu Chelseaja potvrdio je Marcos Alonso u 68.  minuti.

Pobjede su upisali i Manchester City te Liverpool. Manchester City je slavio protiv Hulla sa 3-1, dok je Liverpool do pobjede 2-1 protiv Stokea došao preokretom u drugom poluvremenu. Domaćini su poveli u 44. minuti pogotkom Jonathana Waltersa, a pobjedu "redsima" donijeli su Philippe Coutinho (70) i Roberto Firmino (72).

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 60. minuti je pogodio gredu.