Bradarićev crveni razljutio je Rijeku: Zagreb primio 'poker'

Momčad Matjaža Keka primakla se vodećem Dinamu na dva, a drugoplasiranom Hajduku na bod zaostatka nakon pobjede nad Zagrebom 4-1 - s desetoricom...

Dinamo 24, Hajduk 23, Rijeka 22 boda. Borba za vodeće pozicije u HNL-u odavno nije bila tako zanimljiva. Nakon remija Dinama kod Intera te pobjede Hajduka nad Istrom, vrhu se priključila i Rijeka pobjedom nad Zagrebom na Rujevici 4-1.

Veliku utakmicu odigrao je Marin Tomasov, trostruki asistent u slavlju nad "pjesnicima". U toj rubrici pridružio mu se Vedran Jugović koji je već u trećoj minuti poslužio Moisésa, a Brazilac iz blizine uklizao za 1-0.

Bijele je u probleme bacio drugi žuti karton Filipa Bradarića u 74. minuti zbog faula na Robertu Mudražiji. Ipak, taj problem okrenuo je utakmicu u korist domaćina. Pet minuta potom Tomasov je prošao po lijevoj strani i pronašao Albanca Odisea Roshija, čovjeka koji je ušao s klupe i zabio za 2-0.

Zagrebov brod počeo je sve više tonuti u Riječkom zaljevu, a Kekovi su izabranici do kraja zabili još dvaput. Josip Radošević poentirao je u 83., a Bekim Balaj u 85. minuti, oba puta asistirao je Tomasov. Počasni gol za "pjesnike" zabio je Gabrijel Boban u 88. minuti.