Budan strijelac u porazu Parme, pobjeda Intera

Igor Budan je postigao gol iz penala za vodstvo svoje Parme, no Napoli je preokrenuo rezultat i pobijedio 2-1. Inter je slavio protiv Torina 1-0

Čak četiri crvena kartona sudac je pokazao u dvoboju 34. kola Serije A između Parme i Napolija, od čega tri domaćim nogometašima. Parma je povela u 23. minuti golom Igora Budana s bijele točke. Samo dvije minute kasnije hrvatski napadač dobio je žuti karton, a zamijenjen je početkom drugog poluvremena. Gosti su u nastavku preokrenuli i pobijedili 2-1 golovima Domizzija (45.-11m) i Bogliacina (73.) .
Nogometaši Intera su bili bolji od Torina 1-0, a strijelac je bio Argentinac Julio Cruz. Inter se ovom pobjedom još više približio obrani naslova prvaka jer sad Romi bježi šest bodova.
Milan je na San Siru nadigrao Regginu 5-1 i ostao u utrci za četvrtim mjestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Tri gola za “rossonere” zabio je Brazilac Kaka, a Inzaghi (73.) i Pato (89.) su poentirali po jednom. Dario Šimić u igru je ušao u 76. minuti umjesto Cafua. Juventus je 'protutnjao' Bergamom i pobijedio Atalantu 4-0 uz tri gola Del Piera, kome je ovo bio 17. prvenstveni gol. Ispred njega su samo Borrielo (19) i Trezeguet (18). Genoa je u gostima svladala Sienu 1-0, a Ivan Jurić (Genoa) je odradio devedeset minuta i dobio žuti karton.

REZULTATI 34. KOLA SERIJE A:
Milan - Reggina 5-1 (Kaka 8.-11m, 34.-11m, 68., Inzaghi 73., Pato 89. / Barreto 40.)
Parma - Napoli 1-2 (Budan 23.-11m / Domizzi 45.-11m, Bogliacino 73.)
Atalanta - Juventus 0-4 (Legrottaglie 1., Del Piero 6., 33., 66.)
Cagliari - Empoli 2-0 (Acquafresca 10., Fini 64.)
Catania - Lazio 1-0 (Spinesi 34.-11m)
Sampdoria - Udinese 3-0 (Cassano 24., Bellucci 44., 55.-11m)
Siena - Genoa 0-1 (Konko 19.)
Torino - Inter 0-1 (Cruz 30.)