Bundesliga: Arminia uzela bod Bayeru u Leverkusenu

U prvoj utakmici 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer i Arminia iz Bielefelda su u Leverkusenu odigrali bez pobjednika (2-2)

Važan je to bod za Arminiju koja se bori za ostanak u elitnom društvu, no nisu uopće bili daleko i od osvajanja sva tri boda. Izjednačujući pogodak je za domaćina postigao Patrick Helmes u 79. minuti. Odlično je Helmes reagirao na povratnu loptu i zakucao je u lijevi donji kut gostujućih vratiju. To je inače 20. bundesligaški pogodak Helmesa s kojim je izbio na drugo mjesto ljestvice strijelaca. Ispred njega je jedino Grafite iz Wolfsburga (23 pogotka), dok su iza njega sa 19 pogodaka Edin Džeko i Mario Gomez.
Igrači Bayera su u samo dvije minute prvog dijela postigli dva pogotka. No, Kiessling (11. u sezoni) je u 21. zabio na pravu stranu, u mrežu Arminije, ali je u 22. Friedrich postigao autogol. Bayer se našao u još većim problemima kada je Tesche u 39. zabio za vodstvo gostiju 2-1. Hrvatski nogometaš Andre Mijatović je odigrao svih 90 minuta za goste, s tim da je njega Kiessling prevario za prvi pogodak domaćina.