Prekinuo post: Ivica Olić zabio je prvi gol od povratka u HSV

Hrvatski reprezentativac od prve je minute u momčadi svog Hamburga protiv Augsburga. Zabio je za 1-0. Pucao je Stieber, a lopta se odbila od Olićeve noge

Ivica Olić zabio je svoj prvi gol za Hamburg od povratka prošle zime. Njegov HSV pobijedio je Augsburg na domaćem terenu u 30. kolu Bundeslige 3-2, a hrvatski je reprezentativac sretno zabio za 1-0.

Mrežu gostiju u 11. minuti načeo je upravo Olić nakon što se Stieberov udarac s 15-ak metara odbio od Olićeve noge i završio iza leđa golmana Hitza. U 19. minuti Lasogga je povisio na 2-0, a Bobadilla je šest minuta kasnije smanjio na 2-1. U drugom dijelu Augsburg je izjednačio na 2-2 golom Wernera, a Lasogga svojim drugim golom ponovno odveo Hamburg u vodstvo i pokazalo se kasnije do pobjede.

Prekinuo post u prvenstvu dug pet mjeseci

Oliću je to šesti gol ove sezone u Bundesligi, no prvi za HSV u 12 utakmica. Pet ih je zabio u dresu Wolfsburga u prvom dijelu prvenstva.

Ola je današnjim golom tako prekinuo post u prvenstvu koji je trajao punih pet mjeseci. Posljednji gol u Bundesligi Ivica Olić je zabio još 22. studenog u porazu Wolfsburga od Schalkea. Bilo je to 12. kolo, a na novi je gol u Bundesligi morao čekati sve do ovog, 30. kola i utakmice davljenika HSV-a i Augsburga koji se bori za Europu.

Od ostalih utakmica, Borussia Dortmund pobijedila je Eintrach 2-0 golovima Aubameyanga i Kagawa, a Bayer za koji je Tin Jedvaj igrao od 64. minute remizirao je kod Kölna 1-1. Bayern je pobijedio Herthu 1-0 golom Schweinsteigera i još se za korak približio obrani naslova prvaka.