Bundesliga: Nova pobjeda Hoffenheima, poraz HSV-a

Nogometaši Hoffenheima slavili su petu pobjedu u nizu. U 11. kolu su na domaćem terenu porazili Karlsruhe 4-1, HSV je izgubio od Hannovera

Dva je gola za pobjednike ponovno zabio reprezentativac BiH Vedad Ibišević. Njima je došao već do brojke od 13 golova nakon 11 kola. Dva je puta zabio i Nigerijac Chinedu Obasi, dok je drugi Bosanac, Sejad Salihović, asistirao iz prekida (skraćeni korner i korner) za treći i četvrti gol. I nakon 11 kola momčad koju vodi trener Ralf Rangnick drži prvo mjesto na ljestvici ispred Bayera i Bayerna. Bavarci su dodatno popravili plasman domaćom pobjedom nad Arminijom iz Bielefelda. Iako su se gosti uporno i dobro branili, držeći 1-1 sve do 76. minute. Podolski je tada lijepo asistirao za Riberyja, a Francuz još ljepše proslijedio loptu u mrežu za vodstvo domaćih. Ribery je potom najprije izborio crveni karton, kojega je zbog pogibeljnog uklizavanja na njemu zaradio gostujući igrač Tesche u 82. minuti. Dvije minute kasnije Francuz je izborio i penal kojega je u konačan rezultat pretvorio Podolski. HSV je pao već na peto mjesto uvjerljivim porazom (3-0) na gostovanju kod Hannovera. Iako su većim dijelom utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, dominirali i stvarali prilike, igrači Martina Jola kući su otišli pognutih glava. U 79. im je minuti konačno presudio Čeh Štajner zabivši za 3-0 nakon asistencije Mađara Husztija. Olić i Petrić odigrali su u napadu hamburške momčadi svih devedeset minuta. Olić je bio daleko zapaženiji. Werder je u Bremenu deklasirao Herthu 5-1. Diego je jedan gol zabio i dva namjestio, a dvostruki je strijelac bio Claudio Pizarro. Joe Šimunić odigrao je svih devedeset minuta za goste, dok je Jurica Vranješ zamijenio Diega u 88. minuti. Ivan Rakitić odigrao je 68 minuta za Schalke u gostujućoj pobjedi (2-0) kod Energieja u Cottbusu. Domaći, za koje je Stiven Rivić igrao do 63. minute i zaradio žuti karton, nisu iskoristili prednost igrača više nakon što je Schalkeu u 53. minuti isključen nizozemski veznjak Orlando Engelaar, zbog vrijeđanja pomoćnog suca. Deset minuta prije kraja Heiko Westermann je doveo sastav iz Gelsenkirchena u vodstvo zabivši glavom nakon ubacivanja Farfana iz slobodnjaka, da bi u samoj završnici Peruanac zabio iz penala (u drugom pokušaju). U 16-ercu je srušen bio Kuranyi.

BUNDESLIGA, 11. KOLO:
WERDER – HERTHA 5-1 (Kačar 14-ag, Diego 20, Rosenberg 42, Pizarro 60, 85; Cicero 68)
ENERGIE – SCHALKE 0-2 (Westermann 80, Farfan 90)
BAYERN – ARMINIA 3-1 (Klose 25, Ribery 76, Podolski 84-11m; Wichniarek 30-11m)
HOFFENHEIM – KARLSRUHE 4-1 (Ibišević 15, 75, Obasi 67, 78; Freis 20)
STUTTGART – KÖLN 1-3 (Hilbert 69; Novakovič 3, 61, Petit 90+4)
HANNOVER – HSV 3-0 (Schulz 5, Schlaudraff 18, Štajner 79)