Rekord Caktaša za veliki remi Hajduka, bez trojice za Rijeku

Samouvjereno je izgledala momčad Nenada Bjelice u Maksimiru protiv Hajduka. Činilo se kao da će 'bili' puno puta vaditi loptu iz mreže, no na kraju su čak osvojili i bod golom iz penala i rezultatom 1-1

Kad igra u Ligi prvaka, Dinamo ne može pobijediti Hajduk. Učinio je to u povijesti dvaput u sada već osam okršaja, nakon ovih maksimirskih 1-1.

POGLEDAJTE GALERIJU:

Hajduk je pet minuta uoči početka objavio priopćenje kako se ništa nije promijenilo u pet godina nakon neodigranog derbija, a igrači su na teren istrčali u crnim majicama s natpisom “Hajduk uz navijače protiv represije”.

Očekivano, utakmica je protekla u Dinamovoj dominaciji, ali ne toliko očekivano - Hajduk je odolijevao i držao bod cijelo drugo poluvrijeme. “Plavi” su stisnuli na početku, u prvih 20-ak minuta imali četiri-pet šansi i poveli autogolom Ismajlija nakon Kadziorova kornera.

No, u 45. minuti Leovac je rukom zaustavio loptu, Bebek je opravdano dosudio penal, a Mijo Caktaš autoritativno pogodio pod gredu za 1-1. Time je, šestim golom Dinamu, postao najbolji Hajdukov strijelac u HNL derbijima. Marin Ljubić spašavao je svašta i postao još jedan u nizu Hajdukovih golmana koji se proslavio u Maksimiru. Baš kao Tonči Gabrić, Stipe Pletikosa, Lovre Kalinić...

Hajduk nema brige s golmanima, ali ima s momčadi za Rijeku idući vikend. Uz ozlijeđene Bradarića, Juranovića i Posavca, otpali su zbog kartona Simić, Ismajli i Kalik.