Casillas skinuo penal, Salah na ljestvici strijelaca ispred CR-a

Osim najinteresantnijih susreta u večernjem terminu Lige Prvaka (Barca - Inter 2-0 i PSG - Napoli 2-2), odigrane su još četiri utakmice. Pobjede su upisali Porto, Liverpool i Borussia, dok su Galatasaray i Schalke remizirali

Iker Casillas je na golu Porta kod 0-0 obranio penal Manuelu Fernandesu i tako poveo Porto prema 3-1 pobjedi na gostovanju kod Lokomotiva iz Moskve. Portugalci su svoj penal uspješno realizirali i poveli pogotkom Marege u 26. minuti, a Hector Herrera je pogotkom u 35. minuti odveo Porto na dva pogotka prednosti. Do kraja poluvremena prednost gostiju je smanjio Miranchuk u 38. minuti. Konačan rezultat postavio je Jesus Corona u 47. minuti, a do kraja utakmice pocrvenio je Kvirkvelia nakon što je pogriješio kao posljednji igrač i grozno faulirao gostujućeg napadača.

Mohamed Salah je sa dva gola došao do brojke od 15 golova u Ligi prvaka i tako prestigao Cristiana Ronalda koji ih na svom kontu ima 14. Egipćanin je u 4-0 pobjedi Liverpoola protiv Crvene Zvezde zabijao u 45. i 51. minuti, dok je prije njega zabio Robertson u 20., a poslije Mane u 80. minuti. Baš je Mane u 77. minuti promašio jedanaesterac, odnosno njegov je udarac pročitao vratar Borjan.

Borussia Dortmund je s velikih 4-0 pobijedila Atletico Madrid na Signal Iduna Parku. Axel Witsel je u 38. minuti doveo Borussiju u vodstvo, dok su sljedeća tri pogotka pala u posljednjih 20 minuta. Svoj je prvi pogodak u 73. minuti zabio Guerreiro, u 83. je poentirao mladi Sancho samo četiri minute nakon ulaska u igru, a točku na i stavio je Guerreiro svojim drugim pogotkom u 89. minuti.

U raspucanoj večeri odigrala se i utakmica bez pogodaka. Galatasaray i Schalke odigrali su 0-0 ,a gosti su ti koji su imali više prilika, ali nisu uspjeli zabiti. Heroj domaćina bio je golman Muslera koji je u nekoliko navrata izvanrednim reakcijama sačuvao svoju mrežu.

Liga prvaka, srijeda 24. listopada 2018.

Grupa A

Club Brugge - Monaco 1-1 (1-1)
31' Sylla (0-1), 39' Wesley (1-1)

Borussia Dortmund - Atletico Madrid 4-0 (1-0)
38'' Witsel (1-0), 73' Guerreiro (2-0), 83' Sancho (3-0), 89' Sancho (4-0)

1. Borussia 9, 2. Atletico 6, 3. Monaco 1, 4. Club Brugge 1

Grupa B

Barcelona - Inter 2-0 (1-0)
32' Rafinha (1-0), 83' Alba (2-0)

PSV - Tottenham 2-2 (1-1)
30' Lozano (1-0), 39' Lucas (1-1), 55' Kane (1-2), 87' de Jong (2-2)