Cavaliersi i Jazzeri poveli s 2-0 u prvom krugu

Košarkaši Clevelanda i Utaha poveli su 2-0 u prvom krugu doigravanja, s tim da je Utah obje svoje utakmice dobila u Houstonu u gostima

Nakon 93-82 u prvom ogledu, Utah je u drugoj utakmici pobijedila u Houstonu 90-84. Utah je i ovaj put bila bolja od samog početka, a mala prilika se za Houston otvorila minutu i 21 sekundu prije kraja, kod rezultata 82-85. No Bobby Jackson je promašio tricu,  Luis Scola napravio prekršaj u napadu i utakmica je bila gotova.
Kad se pogleda statistika McGradyja od 23 poena, 13 skokova i devet asistencija, može se pričati o odličnoj utakmici, no u posljednjoj četvrtini je McGrady promašio četiri šuta i ubacio samo jedan poen. I ako nositelj igre Houstona, dok je Yao Ming ozlijeđen, tako odigra, onda Houston nema niti pravo tražiti više. Kod Utaha je odličan bio Deron Williams koji je ubacio 22 poena (trice 3-5), dok je Mehmet Okur dodao 15 poena i 15 skokova. Osim McGradyja u Houstonu je najviše ubacio Bobby Jackson (18 poena).
Cleveland je prvu utakmicu protiv Washingtona na svom parketu dobio teško (93-86), ali su se u drugoj razmahali i slavili 116-86. Sjajan je ponovno bio LeBron James koji je ubacio 30 poena, imao devet skokova i 12 asistencija.
Ovaj put je jaku potporu imao u suigračima, pa je Zidrunas Ilgauskas ubacio 16 poena uz devet skokova, dok je Szczerbiak ubacio 15 uz šut 6-9.