Cedevita nakon prave drame u produžetku ''slomila'' Romu

Nakon što je Luka Babić dvije sekunde prije kraja susreta zabio za izjednačenje, momčad Jasmina Repeše uspjela je u produžetku i svladati Virtus Romu 91-90...

Košarkaši Cedevite u susretu četvrtog kola skupine I Eurokupa svladali su u dvorani Dražena Petrovića nakon produžetka Virtus Romu 91-90 te tako napravili veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

U izjednačenom prvom poluvremenu, domaćinima je pripala prva, a gostima druga četvrtina te se na odmor otišlo s prednošću Cedevite 34-33. I nastavak susreta ponudio je otprilike istu priču, a tricom Roka Stipčevića gosti su pet sekundi prije kraja imali 82-80. Nacrtao je tada Jasmin Repeša akciju na minuti odmora koju su njegovi igrači i izvršili te je Luka Babić zabio dvije sekunde prije kraja za izjednačenje

U produžetku se praktički igralo koš za koš, a gosti su imali zadnji napad, no pokušaj trice pri rezultatu 91-90 za Cedevitu 'zapeo' je na obruču te su domaći košarkaši počeli slaviti.

Domaćine su predvodili Miro Bilan s 18, Stanko Barać s 14 te Fran Pilepić s 13 koševa, dok je kod Rome Rok Stipčević zabio 27, a Kyle Gibson 18 koševa.