Cedevita protutnjala Sofijom s '+17', Krka svladala Cibonu

Oba zagrebačka ABA ligaša u subotu su izašla na parkete. Cedevita je očekivano lagano odradila gostovanje kod Levskog, a Cibona je kod kuće izgubila od Krke...

Iako su zbog raznih razloga Jasminu Repeši za gostovanje u Sofiji bili nedostupni Roko Ukić, Mario Delaš, Ivan Ramljak i Lovro Mazalin, Cedevita je bez ikakvih problema svladala Levski i s +17 se vraća u Zagreb. Bilo je 95-78, što znači da je finalist ABA lige zadržao treće mjesto.

Pravi pucački šou "vitamina" gledatelji su vidjeli u prvoj četvrtini kada su zabili čak 31 koš, a na poluvremenu je već bilo 57-34. Cedevita je u nastavku ganjala stotku, ali je ipak nije uhvatila. Među brojnim raspoloženim šuterima najbolji je bio Miro Bilan s 20 poena, od čega 15 u prvom poluvremenu. Pavel Ivanov na drugoj strani zabio je 22.

Cibosi su u Draženovu domu dočekali Krku i tražili prekid serije poraza (tri u nizu), ali nisu ga uspjeli dohvatiti. Slovenci su četvrtom pobjedom zaredom zadržali petu poziciju, a Cibona pala u donju polovicu poretka.

Iako su Rimčevi izabranici na otvaranju sezone iznenadili Krku na njihovu parketu, to nisu mogli ponoviti u Zagrebu. Gosti su prednost od tri poena nakon prve dionice polako dizali do sigurnih sedam-osam poena viška i to su zadržali do kraja, ponajviše zahvaljujući Malcolmu Armsteadu s 24 koša. Ivan Sirišćević kod Cibone zabio je 17.