Četiri paraolimpijca trčala brže od prvaka s Olimpijskih igara!

Matthew Centrowitz slavio je na Olimpijskim igrama na 1500 metara s vremenom 3 minute i 50 sekundi. U nedjelju su na 1500 metara četiri paraolimpijca istrčala bolje vrijeme od njega...

Alžirac Fouad Baka u nedjelju je utrku na 1500 metara na Paraolimpijskim igrama otrčao u vremenu 3:49.84. Da je to vrijeme imao na Olimpijskim igrama, osvojio bi zlatnu medalju. Ovako je završio na tek četvrtom mjestu.

Amerikanac Matthew Centrowitz slavio je na Olimpijskim igrama na 1500 metara s vremenom 3 minute i 50 sekundi u taktičkoj utrci koja je bila toliko spora da bi svaki od prva četiri paraolimpijca sa svojim vremenom osvojio zlato.

No nije sve tako crno za Fouada Baku. Njegov brat Abdellatif Baka slavio je u toj utrci na 1500 metara s novim svjetskim rekordom (3:48.29) ispred Etiopljanina Tamirua Demissea (3:48.59) i Kenijca Henryja Kirwe (3:49.59).

- Nije bilo lako osvojiti zlato. Za ovo sam radio dvije godine neprekidno. Bilo je jako naporno - rekao je pobjednik.