Chelsea golovima Wright-Phillipsa porazio Everton

U prvoj polufinalnoj utakmici Carling Cupa Bluesi su na krilima Shaun Wright-Phillipsa stekli dva gola prednosti protiv Evertona

Engleski Liga kup stigao je do svoje pretposljednje stepenice, a za razliku od dosadašnjeg dijela natjecanja protivnici moraju odigrati dva susreta. U večerašnjem, Chelsea je na svom Stamford Bridgeu pogocima Shauna Wright-Phillipsa u 26. i drugoj minuti sudačke nadoknade stekao prednost pred uzvratni susret koji se 23. siječnja igra na Goodison Parku. Na 1-1 u 64. minuti poravnao je Yakubu nakon velike pogreške Hilarija. Domaći su od 55. minute igrali s igračem manje nakon što je sudac potpuno opravdano pokazao izravni crveni karton Mikelu zbog pogibeljnog starta na Nevilleu.
Drugi polufinalni par čine Arsenal i Tottenham a prvi susret igra se sutra na Emirates stadionu.