Chicago 'samljeo' Milwaukee s 54 razlike, Clippersi do sedme

Bucksi su se sinoć propisno osramotili na svom parketu izgubivši od Chicaga 120-66, što je najveća razlika ikad u zadnjim utakmicama play-offa u NBA ligi

Košarkaši Chicago Bullsa sinoć su izborili polufinale doigravanja NBA lige u Istočnoj konferenciji maestralnom predstavom u šestoj utakmici protiv Milwaukeeja u Harris Bradley Centru. Gosti su slavili čak 54 razlike , bilo je 120-66. Time su oborili rekord po razlici u pobjedničkom bodu u povijesti play-offa .

Nakon slavlja Bucksa u zadnje dvije utakmice, momčad Toma Thibodeaua više si nije dopustila loš dan. Odvojili su se Bullsi na 8-0 već u prvih 68 sekundi, a nakon samo pet minuta igre vodili su 15 razlike. Na kraju su imali čak petoricu dvoznamenkastih igrača, među kojima je prednjačio Mike Dunleavy s 20 poena.

Najbolji strijelac Milwaukeeja Zaza Pachulia ubacio je tek osam poena, čime je momčad iz Wisconsina ušla u povijesne knjige u još jednoj negativnoj kategoriji. U povijesti doigravanja nijedna momčad nije imala igrača s manje od deset postignutih poena, sve dosad.

Važnu su gostujuću pobjedu u noći s četvrtka na petak po hrvatskom vremenu ostvarili i Clippersi izjednačavanjem serije protiv branitelja naslova Spursa na 3-3. Momčad iz Los Angelesa slavila je 102-96 uz briljantnu partiju Blakea Griffina koji je ubacio 26 poena, imao 12 skokova te šest asistencija.

Chris Paul krenuo je u utakmicu s očajnim šutom 0/7 iz igre, no potom ga je krenulo te je do kraja ubacio 19 poena uz 15 asistencija i četiri ukradene lopte. San Antonio je u drugoj četvrtini imao i dvoznamenkastu prednost, ali ipak nije mogao spriječiti majstoricu koja će se u subotu igrati u Staples Centru.