Cibona: Nadoknadili -18 i opet izgubili u Tel Avivu

Zahvaljujući odličnoj igri Kelleyja 'cibosi' su bili na pragu senzacije u Tel Avivu, ali Maccabi je još jednom bio spretniji na domaćem terenu

Slično kao protiv Arisa u Solunu i Partizana u Zagrebu, košarkaši Cibone u Tel Avivu protiv Maccabija nisu se najbolje snašli u neizvjesnoj završnici.  Rekordni izraelski i višestruki europski prvak slavio je na kraju 80-74, unatoč činjienici da nije uspio realizirati čak osam napada u nizu.
Momčad Joke Vrankovića dobro je započela utakmica, dobila prvu četvrtinu 22-21, no tada je uslijedio veliki pad. U drugoj četvrtini 'cibosi' su zabili mizernih sedam , a primili 18 poena. Maccabi je bio nezaustavljiv za obranu Cibone i u trećoj četvtini koju je dobio s 28-22.
Veliki preokret uslijedio je u zadnjoj četvrtini dvoboja. 'Cibosi' su na krilima Kelleyja, koji je u tom periodu ubacio osam koševa, i prvog strijelca utakmice Warrena uspjeli nadoknaditi zaostatak od 18 poena. Za odlučujuću akciju utamkice pobrinuo se, međutim, 15 sekundi prije kraja izraelski razigravač Yotam Halperim sjajnim dodavanjem na Marcusa Fizera. Centar Maccabija silovito je zakucao i potom pogodio dodatno slobodno bacanje za treću pobjedu izraelskog predstavnika u Euroligi te treći poraz Cibone.

CIBONA PROTIV MACCABIJA 1-7 U TEL AVIVU
Rekordni hrvatski prvak doista se ne može pohvaliti dobrim omjerom pobjeda i poraza na euroligaškim gostovanjima u Tel Avivu. Cibona je do sada samo jednom pobijedila, a Maccabi čak sedam puta.

MACCABI - CIBONA 80-74 (21-22,18-7,28-22, 12-23)
Maccabi: Bynum 2, Fizer 11, Sharp 12, Eliyahu 12, Morris 4, Fanan, Casspi 3, Garcia 9, Bluthenthal 7, Cummings 6, Batista 9, Halperin 5
Cibona: Warren 19, Kelley 16, Krasić, ZOrić, Morović, Vukušić 9, Andrić 2, Ayuso 4, Hoskin 15, Princ, Rozić 6, Mulaomerović 3

PRVA POBJEDA MILANA, BARCA BOLJA OD REALA
U utakmica 5. kola Eurolige, odigranima u četvrtak, valja izdvojiti prvu pobjedu Armani Jeans Milana. Talijani su nakon četiri poraza u nizu konačno slavili u gostima kod grčkog Arisa 77-70. U španjolskom derbiju Barcelona je svladala Real Madrid 73-62, Fenerbahče se više od očekivanog mučio protiv njemačkog Bamberga (79-77), dok je Unicaja slavila u Le Mansu 83-74. Mario Kasun za Barcelonu je ubacio šest poena, a Davor Kus za Unicaju sedam.