Cibona opet vodi: Zadar se brukao pa izgubio minus 4

U trećoj utakmici finala košarkaškog prvenstva Hrvatske zagrebačka momčad pobijedila je 83-79. No na poluvremenu je već bilo velikih 25 razlike

Poluvrijeme je bilo u finišu, curile su posljednje sekunde. Tomislav Ružić promašio je polaganje, opet ulovio loptu i zabio sa zvukom sirene. I bilo bi to sjajno da taj koš nije značio da Zadar na odmor ide sa 'samo' 25 koševa minusa! Doista je ružno za Zadrane izgledao semafor nakon tih 20 minuta, epilog je to poluvremena iz zadarske noćne more...
U prvoj četvrtini sve je donekle izgledalo dobro, ali u drugoj su cibosi pošteno 'izneredili'  najveće rivale. I to za samo pet minuta, posljednjih pet u drugoj dionici. Od polaganja Gečevskog u 15. minuti pa do opisanog Ružićeva koša Zadrani su mogli samo gledati kako Davor Kus i društvo paraju mrežicu na njihovu košu. Brzih 17-0 za 52-25 i utakmica je bila riješena već u toj fazi.
I u velikom dijelu nastavka Cibona je držala prednost na iznad 20 razlike, no nikad nisu Zagrepčani otišli iznad tih +27 u završnici poluvremena. Završilo je samo četiri razlike, ali za to su krive isključivo posljednje četiri minute. U tom je razdoblju Zadar napravio seriju 22-4 i poraz učinio naizgled prihvatljivim. Pogotovo nakon trice Damira Rančića sa sirenom.
Upravo je Rančić (20) bio prvi zadarski strijelac, Perić je dodao 17, a Gečevski 14. Anderson za Cibonu 26, Kus 20.
U petak se serija ponovno seli u Zadar, Cibona ima priliku pobjedom završiti priču, Zadar izboriti petu utakmicu u utorak.

CIBONA - ZADAR 83-79 (20-12, 32-15, 10-19, 21-33)
CIBONA: Homan 6, Kus 20, Prkačin 4, Troha 6, Andrić 4, Calloway 7, Zubčić, Princ 7, Rozić 4, Anderson 26.
ZADAR: Rančić 20, Perić 17, Stipčević 5, Marčinković, Johnson 2, Prostran, Gečevski 14, Ružić 8, Popović, Macura 9, Car 3, Boisa 9.