Cibona u Euroligi - Moralna pobjeda ne nosi bodove

Suci su priznali da su pogriješili, ali Cibona se svejedno iz Soluna vraća sa 11. uzastopnim gostujućim porazom u Euroligi

Kad je prošlog tjedna Cibona izgubila od Unicaje 38 razlike, Joke Vranković obrušio se na suce. Oni su tad zaista “gurnuli” Španjolce s nekoliko odluka u drugoj četvrtini, ali nikako nisu bili isključivi krivci za debakl u Malagi.
No ono što se u srijedu događalo u solunskoj Palači sportova može potpuno ići na dušu sudačke trojke. Tri apsurdne odluke u posljednje dvije minute preokrenule su utakmicu i donijele cibosima drugi euroligaški poraz ove sezone.
- Ovaj put neću komentirati. Nemam ni snage ni želje - izustio je razočarani Vranković poslije utakmice.
Cibona se službeno žalila na koš koji je za 70-68 zabio Terry sekundu nakon isteka napada, a suci su čak, nakon pregledane snimke, priznali pogrešku.
No Euroliga sigurno zbog toga neće ponoviti utakmicu. “Vukovi” su možda bili moralni pobjednici, no moralna je pobjeda slaba utjeha kad su bodovi otišli na stranu Arisa.