Ciboni pobjeda u gradskom derbiju, slavio i Zagreb

Ivan Sunara je uspio odvesti svoju momčad do pobjede u zagrebačkom derbiju. Ni Slaven Rimac nije uspio pomoći Cedeviti protiv ove Cibone...

Pobjeda Cibone definitivno je postala vijest. Sve neuvjerljiviji "vukovi" nisu bez problema prošli ni Cedevitu, ali u ovakvoj situaciji svaka pobjeda ima težinu. Ipak ta Cedevita ima Rimca, Žužu, Čolaka, Milačića, dva Amerikanca...
U prvom poluvremenu ove utakmice Cibona je čak i izgledala kao momčad koja se može upustiti u borbu za naslov prvaka. Lakoćom su košarkaši Ivana Sunare povećavali svoju prednost iz minute u minutu i na odmor otišli s 22 koša prednosti. Na 20-ak razlike Cibona je bila do 28. minute, a onda je krenuo pad. Malo po malo, Cedevita je prišla na samo šest razlike i priuštila probleme opet neuvjerljivoj Ciboni. No zahvaljujući trici Vukušića i koncentriranom izvođenju slobodnih bacanja, gosti iz Sutinskih vrela nisu uspjeli prići još bliže u samom finišu. Mulaomerović je tricom postavio konačnih 93-81.
Šibenčanin Luka Drezga ubacio je Zagrebu 21 koš, ali gosti iz Trnskog lako su došli do pobjede na Baldekinu. Veteran Zadravec zabio je 21, a Ante Tomić 20 i to je Zagrebu bilo dovoljno. Dubrava je u svojoj dvorani pobijedila Svjetlost uz 22 koša Jurice Smiljanića.

CIBONA - CEDEVITA 93-81
ŠIBENIK - ZAGREB CB 79-84
DUBRAVA - SVJETLOST 89-81