City na Sterlingov pogon ostao sam na 1. mjestu Premiershipa

Watford je u prvom poluvremenu uspio sačuvati svoju mrežu, ali Sterling ih je srušio u nastavku. Neovisno o tome kako će Liverpool igrati s Burnleyem, City ostaje na vrhu. Čeka se i derbi Arsenal vs. Man. United!

I nakon 30 kola Premiershipa Manchester City ostaje na vrhu ljestvice, a branitelji naslova to su osigurali pobjedom 3-1 protiv Watforda na Etihadu - uz 'hat-trick' Raheema Sterlinga.

Watford je u prvom poluvremenu uspio sačuvati svoju mrežu, ali već u prvoj akciji u drugom dijelu Sterling je postigao pogodak uz dvojbu je li ga glavni sudac Paul Tierney opravdano priznao i poništio odluku svog pomoćnika da je strijelac bio u zaleđu.

Sterling je u trenutku upućivanja lopte prema njemu sigurno bio u zaleđu, ali prije njega je do lopte stigao gostujući branič Janmaat i u pokušaju izbijanja napucao loptu u Sterlinga, a odbijanac je otišao u mrežu pored nemoćnog vratara Fostera.

Sterling je u 50. minuti postigao drugi pogodak na asistenciju Mahreza, a u 59. minuti mu je za 'hat-trick' asistirao David Silva. Poraz Watforda ublažio je Gerard Deulofeu pogotkom u 66. minuti.

Današnji rezultati:

• Man. City - Watford 3-1 (Sterling 46, 50, 59 / Deulofeu 66)
  • Cardiff - West Ham 2-0 (Hoilett 4, Camarasa 52)
  • Huddersfield - Bournemouth 0-2 (Wilson 20, Fraser 66)
  • Leicester - Fulham 3-1 (Tielemans 21, Vardy 78, 86 / Ayite 51)
  • Newcastle - Everton 3-2 (Rondon 65, Perez 81, 84 / Calvert-Lewin 18, Richarlison 32)
  • Southampton - Tottenham 2-1 (Kane 26)
  • C. Palace - Brighton 1-2 (Milivojević 50-11m / Murray 19, Knockaert 74)

6. Chelsea 28 49:30 56

U nedjelju se igraju još tri utakmice 30. kola. Od 13 sati Liverpool - Burnley, od 15:05 Chelsea - Wolverhampton, a od 17:30 veliki derbi: Arsenal - Manchester United!