City preokrenuo protiv QPR-a i ostao 5 bodova ispred Uniteda

Nogometaši Manchester Cityja, lideri na ljestvici Premiershipa, svladali su na Loftus Roadu Queens Park Rangerse i to sa 3-2 u posljednjoj subotnjoj utakmici 11. kola

Napadači momčadi Roberta Mancinija još jednom su bili na visini zadatka. Ovo je bila peta uzastopna utakmica u kojoj su postigli minimalno tri gola u Premiershipu. Točnije, u tom periodu su dva puta postigli tri gola, dva puta četiri, a jednom šest, i to gradskom rivalu Unitedu.

Cityju nije bilo lako protiv QPR-a. Domaćini su poveli u 28. minuti golom Bothroyda, ali je Edin Džeko u 43. minuti uspio poravnati. David Silva je u 52. minuti dobro naciljao za prednost svoje momčadi. No, u 69. minuti je Heidar Helguson više sretno nego spretno bio strijelac iz blizine za 2-2.

Ipak, Yaya Toure je golom glavom u 74. minuti osigurao novu pobjedu Manchester Cityju, koji i nakon ove runde bježi prvom pratitelju na ljestvici Manchester Unitedu za pet bodova.

Premiership, 11. kolo:

Manchester United - Sunderland 1-0 (Brown 45+1)

Blackburn - Chelsea 0-1 (Lampard 51)

Arsenal - West Bromwich Albion 3-0 (Van Persie 22, Vermaelen 39, Arteta 74)

Liverpool - Swansea 0-0

Aston Villa - Norwich 3-2 (Bent 30, 62, Agbonlahor 48 / Pilkington 25, Morison 77)

Newcastle - Everton 2-1 (Heitinga 12-ag, Taylor 29 / Rodwell 45+2)

QPR - Manchester City 2-3 (Bothroyd 28, Helguson 69 / Džeko 43, Silva 52, Y. Toure 74)