Hrvatski vaterpolisti na SP-u U20 umalo izgubili od Japana!

Mladi hrvatski vaterpolisti izborili su osminu finala Svjetskog prvenstva teškom pobjedom protiv Japana rezultatom 14-12 (5-6, 4-2, 0-4, 5-0). Japanci su u zadnju četvrtinu ušli s 12-9...

Nakon poraza od Srbije (11-6) u utakmici za prvo mjesto skupine, mladi hrvatski vaterpolisti svladali su Japance 14-12 u borbi za drugo mjesto. No, nije sve bilo tako jednostavno jer su se 'mini barakude' dobro morale potruditi u zadnjoj četvrtini i izvesti čudesan preokret u posljednjoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva u Kuvajtu.

Tako će u osmini finala protivnik naših vaterpolista biti Brazil ili Novi Zeland. Sad tek kreću 'prave stvari' jer naši mladići više nemaju pravo na pogrešku.

Hrvatska - Japan 14:12  (5-6, 4-2, 0-4, 5-0)

Suci: Michiel Zwart (NED), German Moller (ARG)

Igrač više: CRO: 1/8. JPN: 3/7.

Peterci: CRO: 6/6. JPN: 1/1.

Hrvatska: Jerko Jurlina, Ivan Malenica, Karlo Kreković (1), Marin Vrdoljak (2), Luka Bajić, Filip Kržić, Goran Solje, Branimir Herceg (4), Jerko Penava (3), Matias Biljaka, Marko Žuvela (2), Lovro Paparić (3), Eugen Sunara.Izbornik: Josko Kreković.

Japan: Tomoharu Shinto, Toi Suzuki (2), Shun Kobayashi, Shohei Yamada (2), Fumiya Tsuta (1), Naoki Aoyama, Goro Hizume (1), Eisuke Takahashi (2), Takumu Miyazawa, Yusuke Inaba (3), Yuki Maita (1), Taiyo Watanabe, Kentaro Tani. Izbornik: Takamitsu Nakashima.