Čudesni Robin van Persie za slavlje 'vragova' nad 'svecima'

Manchester United je na St. Mary's stadionu nakon samo dva udarca u okvir gola pobijedio 2-1 i tako stigao do svoje pete uzastopne te osme ovosezonske pobjede

Nogometaši Manchester Uniteda u posljednjoj utakmici 15. kola slavili su na teškom gostovanju kod ove sezone fenomenalnog Southamptona. Pred 32.000 gledatelja na St. Mary's stadionu 'crveni vragovi' pobijedili su 2-1, a oba gola zabio je Robin van Persie. Gosti iz Manchestera uputili su tri udarca na gol, a samo dva u okvir i pokazali zavidnu efikasnost.

Nizozemski je reprezentativac u 12. minuti odlično pobjegao obrani domaćina, iskoristio pogrešku Fontea te iskosa s lijeve strane izbio sam pred Forstera i lakoćom zabio pokraj njega.

U 31. minuti Graziano Pellè je odlično 'zakucao' pod prečku nakon jedne gužve u šesnaestercu i dodavanja Tadića za ogromno slavlje domaćih navijača i prekid posta u Premierligi dugog čak 592 minute

Van Persie je u 71. minuti fantastično reagirao u teškoj situaciji pred golom na drugoj stativi i zabio za, ispostavilo se konačnih, 2-1. Bio je to sedmi gol Nizozemca u sedam utakmica protiv 'svetaca'

U obračunu nizozemskih stručnjaka na klupama slavio je 12 godina iskusniji trener koji je stigao do pete uzastopne, i osme ovosezonske, pobjede na klupi Uniteda te tako sjajno najavio veliki engleski derbi koji se u nedjelju igra na Old Traffordu gdje stiže Liverpool. United je sada treći na tablici s 28 bodova, pet manje od Cityja te osam manje od Chelseaja.

Southampton je pak s druge strane, nakon Cityja i Arsenala, izgubio i od Uniteda te pao na peto mjesto iako je u večerašnjoj utakmici imao čak pet udaraca u okvir gola. U subotu gostuje kod pretposljednjeg Burnleyja.