Čudesni Xavi u 45 minuta 100 puta dodao, Messi kao Kubala

U skupini H Lige prvaka očekivane pobjede izborili su Barcelona i Milan. Katalonci su "pomeli" BATE Borisov na gostovanju 5-0, a Milan se mučio s Viktorijom Plzen

Završilo je prvo poluvrijeme u Minsku, Barcelona je vodila 3-0, a Xavi Hernandez treći je igrač u povijesti Lige prvaka kojemu je u 45 minuta uspjelo ostvariti 100 dodavanja. Barcelona je dominirala u svim segmentima igre i bilo je samo pitanje koliko će golova BATE Borisov primiti.

Messi je zabio dva gola, uspaničeni branič BATE-a pridodao je jedan, a za "petardu" Barcelone pobrinuli su se još Pedro i Villa.  Messi je svojim drugim golom , 194. u dresu Barcelone, dostigao legendarnog Mađara Ladislava Kubalu.

Potpuna dominacija katalonske momčadi što je suprotnost drugoj utakmici skupine H u kojoj se Milan dosta dugo mučio s češkom Viktorijom Plzen. Na semaforu je bilo 0-0 sve do 53. minute kad je za vodstvo zabio Zlatan Ibrahimović iz penala. Desetak minuta nakon toga Cassano je zabio za 2-0 i smirio navijače na San Siru.