Damir Martin prvi u Svjetskom kupu! Pomeo sve i uzeo zlato

Martin je od samog početka držao vodstvo, te je nakon 7:26.90 minuta ušao u cilj. Druga je ovo hrvatska medalja danas nakon što su braća Sinković uzela srebro

Damir Martin u samcu osvojio je prvo mjesto na prvoj ovogodišnjoj regati veslačkog Svjetskog kupa u bugarskom Plovdivu! Nakon sjajnih vijesti da su braća Sinković stigla do srebrne medalje, stigla je još bolja - Damir Martin je zlatni!

MAČKOVIĆ I VASIĆ ZLATNI Srbi pobijedili Sinkoviće! Braća uzela srebro u Svjetskom kupu

Martin je od samog početka držao vodstvo, te je nakon 7:26.90 minuta ušao u cilj. Na drugo mjesto plasirao se Bjelorus Pilip Pavukou rezultatom 7:33.040, a na trećem je Finac Robert Ven s rezultatom 7:37.290.

Četverac bez kormilara u sastavu Tomislav Šain, Ivan Piton, Patrik Lončarić i Anton Lončarić zauzeo je četvrto mjesto s 8.20 sekundi zaostatka za Poljskim četvercem koji je odnio pobjedu (6:08.40). Na drugo mjesto plasirala se Rumunjska sa 2.30 sekundi zaostatka, a na treće Austrija sa 5.71 sekundi zaostatka.

Plovdiv je prva regata ovogodišnjeg Svjetskog kupa, a sljedeći nastup je na Europskom prvenstvu u Luzernu od 31. svibnja do 2.lipnja.