Damjan Rudež zabio 11 poena, LeBron dominirao kod Bullsa

Krilni igrač Indiana Pacersa postao je prvi Hrvat poslije gotovo pet godina koji je u jednoj NBA utakmici zabio dvoznamenkast broj poena. Nije to pomoglo Pacersima

Roko Ukić zabio je 17 poena za Milwaukee Buckse u pobjedi nad Toronto Raptorsima 9. prosinca 2009. godine . Sljedeću utakmicu hrvatskog košarkaša s deset ili više poena u najjačoj svjetskoj ligi čekali smo gotovo pet godina.

Damjan Rudež zabio je tri trice u drugoj četvrtini i uz šut 3/4 završio susret s 11 poena . Na terenu je proveo ukupno 20 minuta, a s njim u igri Indiana Pacersi napravili su 14 razlike protiv Memphis Grizzliesa.

No nije im to pomoglo da bez Georgea Hilla i Davida Westa naprave iznenađenje večeri. Zach Randolph imao je 22 poena i 13 skokova, a Marc Gasol 20 poena i šest skokova, sasvim dovoljno za pobjedu Memphisa 97-89. Grizzliesi su počeli sezonu s 2-0, Indiana je na 1-1.

Prva pobjeda Davida Blatta

Dojučerašnji trener Maccabija iz Tel Aviva upisao je prvu pobjedu u NBA ligi. David Blatt na klupi Cleveland Cavaliersa mora brzo učiti jer LeBron James, Kevin Love i Kyrie Irving žele do naslova prvaka već ove godine, a nakon početnog poraza kod kuće protiv NY Knicksa, malo je nedostajalo da Cavsi startaju s 0-2.

U Chicagu su pobijedili Bullse 114-108 tek nakon produžetka, a James je završio susret s 36 poena , osam skokova i četiri asistencije. Love je imao 16 poena i 16 skokova, Irving je ubacio 23 poena.

- Dobili smo priliku da se iskupimo za poraz i to smo i napravili - rekao je LeBron poslije susreta.

Derrick Rose dugo je mučio Cleveland, zabio je 20 poena za samo 25 minuta igre , no u jednoj je akciji nezgodno doskočio i zbog ozljede skočnog zgloba napustio je utakmicu. Više od 22 tisuće gledatelja opet se utišalo, u strahu da se ne radi o novoj teškoj ozljedi zvijezde Bullsa.

- Očito me bogovi testiraju. Ali ne mislim da je ozljeda toliko ozbiljna - izjavio je Rose.

Gay na 40, Griffin na 39 poena

U ostalim utakmicama vrijedi istaknuti poraz San Antonio Spursa u Phoenixu. Sunsi su završnicu susreta igrali s tri playmakera na terenu ( Dragić 10p, Bledsoe 12p, Thomas 23p) i pobijedili prvake 94-89. Rudy Gay zabio je 40 u pobjedi Sacramenta protiv Portlanda, a Blake Griffin 39 u pobjedi Clippersa protiv Lakersa.