Danci uvjerljivi, Lazarov zabio 12 golova u remiju s Češkom...

U skupini A na Europskom prvenstvu u Danskoj domaćin je bez većih problema bio bolji od Austrije 33-29. Makedonija i Češka odigrali su 24-24 uz 12 golova Lazarova

Odigrane su utakmice 2. kola u skupinama A i B na Europskom rukometnom prvenstvu u Danskoj.

U skupini A Danska nije imala većih problema s Austrijom. Aktualni europski prvaci slavili su 33-29. Mogli su slaviti i uvjerljivije, ali je danski izbornik Wilbek odmarao neke igrače kad je bilo jasno da će pobijediti.

Makedonija i Češka odigrale su 24-24, a Makedonce je u igri držao Kiro Lazarov. Sjajni Lazarov zabio je čak 12 golova, polovicu od svih makedonskih golova. Na kraju podjela bodova.

Norveška umalo iznenadila Španjolce

Norveška je 10 minuta prije kraja utakmice protiv Španjolske u skupini B imala 22-20. Španjolci su se pribrali i na kraju pobijedili. Opuštanje nakon uvjerljivog prvog poluvremena moglo ih je koštati. Španjolci su na kraju dobili 27-25.

U drugoj utakmici Mađarska i Island odigrali su 27-27. Mađari su vodili većim dijelom utakmice, ali Island se vratio. Ne samo to, Islanđani su bili nadomak pobjede, vodili su 27-26, a osam sekundi prije kraja Mate Lekai zabio je za Mađarsku i spasio ih poraza.