Debakl se nastavlja: Hajek bolji od Karanušića za 4-0

Jan Hajek je debitirao u Davis cupu i pobijedio Roka. I prvi su put igrali kod nas, na Chllengeru u Rijeci i tada je bolji bio Čeh u dva seta

Pobjedom Jana Hajeka protiv Roka Karanušića 7-6(4), 6-4, češka Davis Cup reprezentacija povela je u Poreču protiv Hrvatske 4-0 u polufinalu Svjetske skupine. Nakon izjednačenog prvog seta u kojem su obojica napravili po dva breaka, ali je Hajek bio bolji u tie-breaku, češkom debitantu u Davis Cupu u drugom je setu za konačnu pobjedu bio dovoljan break već u prvom gemu. I prvi su međusobni susret odigrali ove godine u Hrvatskoj na zemlji, na riječkom ATP Challengeru, i tada je uspješniji bio Hajek u dva seta. Inače, Hajek je na ATP ljestvici 121., a Karanušić 131. mjesto. Priliku za počasni bod Hrvatske tražit će Lovro Zovko u meču protiv Lukaša Dlouhyja.