Debi iz snova: Eduardo izborio penal za pobjedu u nadoknadi!

Domagoj Antolić i Eduardo da Silva imali su važne uloge u prvom proljetnom nastupu Legije u prvenstvu, ujedno i svojim debijima za novi klub. Dok Alen Halilović nije nastupio za Las Palmas

Eduardo da Silva i Domagoj Antolić debitirali su za Legiju, koja je u prvom proljetnom kolu poljske lige, 22. ligaškom, s 3-2 slavila u gostima kod Zaglebija.

I to u kakvoj drami! Najprije je u 90. minuti domaćin iz penala izjednačio, a onda u nadoknadi Eduardo izborio penal koji je zabio Radović i Romeu Jozaku donio tri važna boda!

Antolić je igrao cijeli susret i dobio žuti karton, a Eduardo je ušao u drugom dijelu. Legia je vodeća s 41 bodom, Bjeličin Lech, Gornik i Jagiellonia imaju po 36 i utakmicu manje.

U prvoj utakmici 23. kola španjolske lige Athletic i Las Palmas u Bilbau su remizirali 0-0, a Alen Halilović nije ulazio s klupe nakon što je u prošlom kolu svojim golom srušio Malagu.

Athletic je 13. s 28 bodova, a Las Palmas 18. s 18 bodova.

U prvom susretu 22. kola Bundeslige Leipzig je kod kuće s 2:0 svladao Augsburg (Upamecano 17., Keita 70.), te je zadržao drugo mjesto, ima 15 bodova manje od Bayerna. Augsburg je sedmi s 31 bodom.

St. Etienne i Marseille otvorili su 25. kolo francuskoga prvenstva remijem 2-2.

Marseille je dvaput vodio (Thauvin 4., Sanson 20. minuta), domaćin se vraćao (Monnet 9., Berič 75.), pa je Olympique drugi s 52 boda (deset manje od PSG-a), a St. Etienne 12. s 30 bodova.