Pet strijelaca i sedam golova za veliki Rijekin jackpot u Puli!

Riječani su u Puli 'do vrha' napunili mrežu Istre. Izgledalo je u početku kako bi domaći mogli parirati Istranima, ali ubrzo je sve palo u zaborav. Po dva su gola zabili Pavičić i Čolak, a jednom Acosty, Puljić i Capan

U dvoboju 32. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Rijeke slavili protiv Istre 1961 s čak 7-0 (2-0) i učvrstili se na drugoj poziciji. To je najveća ligaška gostujuća pobjeda Rijeke u povijesti.

Riječani su pobjedu osigurali već u prvom dijelu pogocima Domagoja Pavičića (28) i Mirka Antonia Čolaka (36), a dokraja je uslijedila katastrofa Puljana. Pavičić se po drugi puta upisao u strijelce u 49. minuti, a asistirao mu je Kvržić, koji je u 62. minuti ubilježio i treće dodavanje za gol, kojeg je iskoristio Čolak za 4-0.

Raspoložena Rijeka se na tome nije zaustavila, Nigerijac Acosty je u 67. minuti povećao na 5-0, Jakov Puljić dvije minute kasnije zabija i šesti gol za goste, a konačnih 0-7 postavlja Luka Capan u zadnjoj minuti.

Rijeka je druga sa 62 boda, devet bodova više od Osijeka i Hajduka, dok je Istra predzadnja s 22 boda, s 11 bodova više od Rudeša i šest manje od Intera. Pred 1500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Gabrilo iz Splita.