Derby d'Italia: Juventus slavio nakon preokreta protiv Intera

Iako je Juventus već osigurao naslov prvaka, 'stara je dama' nastavila s odličnim igrama nošena fantastičnim uspjehom u Ligi prvaka u kojoj je izbacila Real Madrid

Inter je u 36. kolu talijanskog prvenstva na svom stadionu poražen od Juventusa 1-2 te se tako dodatno udaljio od mogućeg plasmana u europska natjecanja sljedeće sezone. Iako je Juventus već osigurao naslov prvaka, 'stara je dama' nastavila s odličnim igrama nošena fantastičnim uspjehom u Ligi prvaka u kojoj je u polufinalu izbacila favorizirani Real Madrid te se plasirala u veliki finale protiv Barcelone. Juve je tako pobjedom završio 225. Derby d'Italia i sjajno najavio finale talijanskog kupa u srijedu protiv Lazija

Inter je do vodstva stigao u devetoj minuti. Brozović je pucao s nekih 25 metara, a lopta je došla do Maura Icardija koji ju posprema iza leđa Storarija za 1-0. Mogli su domačini i povećati vodstvo, no promašili su par izlgednih prilika, a onda je u 42. minuti stigla kazna. Vidić je srušio Matrija u šesnaestercu, a siguran realizator s bijele točke bio je Marchisio koji je Handanovića poslao u krivu stranu za 1-1 u Milanu.

U drugom poluvremenu gledali smo otvorenu utakmicu s dosta prilika na obje strane, a u 83. minuti Morata je opalio s 25 metara iskosa s lijeve strane i odlično zabio za 2-1 uz lošu intervenciju Handanovića

Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Marcelo Brozović igrao do 82. minute. Obojica dobri u porazu njihove momčadi, a Brozović je u 39. minuti čak i zabio, međutim sudac je opravdano poništio gol jer je hrvatski veznjak bio u zaleđu. Detaljnu statistiku igre našeg dvojca u momčadi Intera pogledajte OVDJE