Donna Vekić u Madridu izborila dvoboj s 3. tenisačicom svijeta

Nakon što je u četvrtfinalu Istanbula imala meč-loptu protiv Irine Camelie Begu koju nije iskoristila, Vekić je novu priliku dočekala u Madridu. Bila je uvjerljiva protiv anonimne Španjolke i izborila meč s Muguruzom...

Naša tenisačica Donna Vekić pridružila se Petri Martić u drugom kolu WTA turnira u Madridu. Vekić je opravdala status favoritkinje protiv Španjolke s pozivnicom, Georgine Garcije Perez, 138. igračice na WTA listi.

Osječanka je sigurno ušla u meč i bez problema osvojila prvi set sa 6-2. Španjolka se, zatim, probudila i povela breakom na otvaranju drugog seta, no njezino vodstvo nije dugo trajalo. Vekić, koja se danas odlučila za nešto defenzivniju taktiku nego prošlog tjedna u Istanbulu, preokrenula je rezultat i završnim breakom kod 5-4 došla do pobjede s ukupnih 6-2 i 6-4.

Donna je bila solidna na servisu, ubacila je četiri asa uz tri dvostruke pogreške, a imala je 65 posto ubačaja prvog servisa. U drugom kolu ići će na treću tenisačicu svijeta Garbiñe Muguruzu.