Dortmund bolji od Gladbacha u derbiju Borussija, ozljeda Paca

U derbiju 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva vodeća Borussia iz Dortmunda je na svom terenu svladala drugoplasiranu imenjakinju iz Moenchengladbacha sa 2-1 (1-1)

Borussija Dortmund je s 2-1 u derbiju Borussija pobijedila Mönchengladbach i otišla na +9 od Bayerna i Gladbacha.

U završnici prvog poluvremena sastavi su izmijenili pogotke, domaće je u vodstvo doveo Sancho (42), a poravnao je Kramer (45+1), no početkom nastavka je pobjedu "žuto-crnima" osigurao Reus (54). Mrlja na pobjedi Dortmunda je ona iz 34. minute kad je igru zbog ozljede morao napustiti Paco Alcacer, a težina ozljede još nije poznata.

Na polovini prvenstva momčad iz Dortmunda ima 42 boda, a ona iz Moenchengladbacha 33, kao i treći branitelj naslova Bayern koji će svoj susret 17. kola igrati u subotu kada gostuje kod petog Eintrachta u Frankfurtu.