Drama u Maksimiru: Vodili, gubili i na kraju pobijedili!

Dinamo je poveo odmah na startu, pa greškama dopustio preokret, ali u posljednjih deset minuta pobjedu 3-2 su ipak donijeli Balaban i Vrdoljak

Još bod i dočekat ćemo proljeće u Europi, vikao je nakon utakmice Dejan Lovren noseći pizzu u rukama. Dinamo je u prvoj utakmici skupio više bodova nego cijelu prošlu sezonu u Ligi Uefe. Golman NEC-a, izbivši loptu kao lopatom, pomogao je Mariju Mandžukiću da donese prednost Dinamu. No Carlos je, ničim izazvan, vratio stvari u egal.
- Vikao sam 'moja lopta', ali me Carlos valjda nije čuo - rekao je golman Dinama Ivan Kelava.
A kad je NEC zabio za 2-1, igrači Dinama primili su se za glavu.
Ostalo je deset minuta do kraja. Balaban je sjajnim golom sa 20 metara vratio vjeru u pobjedu, a šest minuta prije kraja Vrdoljak je zabio glavom i natjerao cijeli stadion na “eksploziju”.
- Nisam vjerovao da se možemo vratiti. Zaista nevjerojatno - pričao je gotovo u dahu Vrdoljak.
Dugo su poslije utakmice maksimirske tribine odzvanjale, skandiralo se Dinamu, prizivalo europsko proljeće koje Dinamovi navijači sanjaju već dugih 39 godina.
- Rekao sam da ne možemo izgubiti ostavimo li srce na terenu. Ostavili smo ga i pobijedili. Publika nam je dala snage i nosila nas zadnjih deset minuta. Hvala im - rekao je Luis Ibanez. Pjevalo se i skakalo od sreće u modroj svlačionici...