Dva gola Rooneya: United se vratio na prvo mjesto

Novim je dvama golovima Wayne Rooney odveo Manchester United do nove pobjede s Fulhamom i povratka na prvo mjesto premierligaške ljestvice

Rooney je zabio u 46. minuti nakon duplog pasa odigranog s Portugalcem Nanijem za 1-0. U 82. minuti povisio je na 2-0 nakon lijepog prodora Dimitra Berbatova po desnoj strani i povratne prizemne lopte ne engleskog reprezentativca i najboljeg strijelca Premier lige, koji je u svom 28. prvenstvenom nastupu ove sezone zabio svoj 26. odnosno 27. gol. Konačan je rezultat na ubacivanje Parka u 89. minuti postavio Berbatov zabivši svoj 11. prvenstveni pogodak. Rooney je na ukupnom zbroju od 32 u pogotka za Manchester United ove sezone. Osim 27 u Premiershipu, četiri je zabio u Ligi prvaka, a još jedan u Carling Cupu. Ronaldov klupski rekord otprije dvije sezone iznosi 42 gola u sezoni. Može li ga Rooney prestići? Nakon ove pobjede momčad Alexa Fergusona na ljestvici ima dva boda prednosti (66-64) ispred Chelseaja i Arsenala. Chelsea ima utakmicu manje.