Dvije medalje Varaždinkama na ljetnoj Gimnazijadi u Maroku

Iva Gerić osvojila je srebro u hrvanju, a Karla Kožić broncu u cestovnom biciklizmu. Obje djevojke su iz varaždinske Druge gimnazije. U Maroku nas je predstavljalo 49 školaraca iz Zagreba, Pule, Osijeka i Varaždina

Učenici varaždinske Druge gimnazije, 3. gimnazije Osijek, Prve gimnazije Pula i III. gimnazije Zagreb predstavljali su Hrvatsku na ljetnoj Gimnazijadi u Maroku. Na najveće svjetsko sportsko natjecanje gimnazijalaca i srednjoškolaca otputovalo ih je 49, a vraćaju se s dvije medalje.

Varaždinka Karla Kožić osvojila je broncu u cestovnom biciklizmu iza predstavnica Ukrajine i Mađarske. Njezina školska kolegica Iva Gerić došla je do srebra u hrvanju slobodnim načinom u kategoriji do 61 kg. Nakon što je pobijedila predstavnice Kineskog Taipeija, Brazila i Maroka, izgubila je od Francuskinje u finalu.

Svjetska Gimnazijada održava se svake dvije godine u organizaciji Svjetskog saveza školskog sporta (ISF). U Maroku su se natjecali u 16 sportova.