EP: Turska otpala, Litavci i Slovenci uvjerljivi

Litva je uvjerljivo porazila Francusku, a isto je uspjelo Sloveniji protiv Njemačke. Porazom od Italije Turska se oprostila od Eurobasketa

Nakon poraza od Italije u produžetku, turska košarkaška reprezentacija definitivno je ispala iz borbe za četvrtfinale na Europskom košarkaškom prvenstvu u Španjolskoj. 'Azzuri' su na kraju slavili 84-75 i u sljedećem kolu će se s Nijemcima boriti za prolaz u četvrtfinale. Belinelli je Talijanima produžetak osigurao s dva pogođena slobodna bacanja za 70-70 na kraju zadnje četvrtine. Turcima nije pomogla ni fantastična utakmica Turkoglua koji je zabio 34 poena. U dvoboju Litve i Francuske nije bilo nikakve neizvjesnosti. Litavci su od prve minute preuzeli kontrolu nad igrom i već na poluvremenu poveli sa 16 poena prednosti (48-32). U trećoj četvrtini Francuzi su se približili na osam poena zaostatka, ali za preokret nisu imali snage. U dvoboju dva ponajbolja razigravača Eurobasketa, Šarunas Jasikevičius (14 poena, 7 dodavanja) tako je odnio pobjedu nad Tonyjem Parkerom (11 poena, 6 dodavanja). U zadnjem dvoboju večeri Slovenci su potpuno nadigrali njemačku reprezentaciju sa 77-47. Matjaž Smodiš predvodio je strijelce sa 22 poena, dok je Dirk Nowitzki odigrao daleko ispod svog prosjeka sa 16 ubačenih koševa. U trećem kolu drugog kruga Slovenija će se izravno boriti s Litvom za prvo mjesto u skupini F te je vrlo izvjesno da će jedna od te dvije reprezentacije igrati protiv Hrvatske u četvrtzavršnici. SKUPINA F Italija - Turska 84-75 Litva - Francuska 88-73 Njemačka - Slovenija 44-74 LJESTVICA: 1. Litva 4 4 0 8, 2. Slovenija 4 4 0 8, 3. Francuska 4 2 2 6, 4. Njemačka 4 1 3 5, 5. Italija 4 1 3 5, 6. Turska 4 0 4 4