Euro 2008.: Poljaci prvi put, Škotska - Italija 1-2

Aktualni svjetski prvaci pobijedili su Škotsku na Hampdon Parku 2-1, a prvi put na europsko nogometno prvenstvo plasirala se Poljska

Sve do posljednjega kola škotska nogometna reprezentacija bila je u igri za plasman na Europsko prvenstvo, no u odlučujućem dvoboju Škoti su se morali suprostaviti najtežemu mogućem protivniku - svjetskom prvaku Italiji. I u ovom slučaju do izražaja je došlo neizmjerno veliko iskustvo Talijana u 'sudbonosnim' utakmicama. 'Azzurri' su na Hampdon Parku u Glasgowu poveli već u 2. minuti golom Luce Tonija. U 65. minuti Ferguson je nakratko vratio nadu 'hrabrim srcima'. Ipak, Panuccijev gol u 90. minuti Škotsku je definitivno izbacio iz utrke za Euro, a Italiji i Francuskoj osigurao prve dvije pozicije u skupini B.
Poljska je ostvarila veliku pobjedu protiv Belgije u skupini A. Konačnih 2-0 označilo je i povijesni prvi nastup poljske nogometne selekcije na europskom prvenstvu. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Smolarek (45.', 49.').
Uz Italiju, Francusku, Poljsku i Hrvatsku, nastup na Euru večeras su osigurale još Nizozemska pobjedom nad Lihtenštajnom te Španjolska koja je bila bolja od Švedske.