Europski prvak srušio Zagreb, Ivić je briljirao protiv "svojih"

ŠESTI PORAZ Rukometaši PPD Zagreba izgubili su u Varaždinu u 7. kolu Lige prvaka od Kielcea 23-26 (12-11). Zagreb je imao tri gola prednosti u prvom djelu, ali pao je u nastavku

Zagreb je ostao na dnu ljestvice nakon šestog poraza iz sedam utakmica.

Europski prvak Kielce bio je prejak za Zagreb koji je Poljake ugostio u Varaždinu jer se Arena priprema za Davis Cup.

Kielce je slavilo 26-23, a sjajan je u redovima gostiju bio Filip Ivić, bivši golman Zagreba, koji je branio zicere i izluđivao nekadašnje suigrače, a susret je završio s 11 obrana.

Zagrebu je trebalo gotovo sedam minuta da zabije Kielceu prvi gol, ali strašnom seriju pred kraj prvog poluvremena hrvatski prvak na odmor je otišao s 12-11.

Imali su zagrebaši u prvom dijelu i tri gola prednosti, ali presudilo je loše drugo poluvrijeme u kojem je Kielce pobjeglo Zagrebu.

U jednom trenutku Kontrec je loptom u glavu pogodio Ivića, potekla je i krv iz nosa, ali Fićo je nakon toga branio još bolje. Gosti su otvorili drugi dio s dva gola, Zagreb se mučio u napadu, a uz to je i napravio dosta neforsiranih pogrešaka, a tako se ne može dobiti europskog prvaka.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Stipe Mandalinić i Zlatko Horvat sa po šest golova. Momčad Kielcea predvodili su Krzystof Lijewski s pet i Dean Bombač s četiri gola.

- Odigrali smo odličnu zonu, ali promašili smo dosta čistih situacija i nakon toga se nije jednostavno vratiti u utakmicu. Nama je nedostajao pojedinac koji bi zabljesnuo,  kao što je to činio vratar Filip Ivić u poljskom sastavu. Posebno je to nedostajalo sa vanjskih pozicija. Želja je bila prisutna, ali jednostavno nije išlo - rekao je trener Zagreba Silvio Ivandija.