Everton očitao lekciju Cityju, Lukaku ponovo tresao mrežu

Momčad Evertona pobijedila je Manchester City 2-1 u polufinalu engleskog kupa. Cityju je gol u gostima donio Jesus Navas, a uzvrat se igra 27. siječnja na Etihadu

Nogometaši Evertona su u sklopu prve utakmice polufinale engleskog Liga kupa na svojem Goodison Parku pobijedili Manchester City 2-1.

Trener 'karamela' Roberto Martinez izveo je najjači mogući sastav s Lukakuom, Deulofeuom, Barkleyjem, Stonesom, Bainesom i drugima, dok je njegov kolega Manuel Pellegrini iz udarne postave odlučio izostaviti Raheema Sterlinga, Aleksandra Kolarova i Joe Harta.

Everton je poveo preko stopera Funes Morija pred kraj prvog poluvremena, a u 76. minuti je na 1-1 poravnao Jesus Navas, koji je ušao dvadesetak minuta ranije. Vrijednu pobjedu pred uzvrat Evertonu je, samo dvije minute kasnije, donio Romelu Lukaku, najbolji strijelac Evertona, ali i Premiershipa.

Uzvrat se igra 27. siječnja na Etihad stadionu u Manchesteru, a finale 28. veljače na Wembleyju.