Fantastičan gol Ivana Rakitića za bod Schalkea

Schalke je u 68. minuti gubio 1-2 protiv prvaka, dvije minute kasnije u igru je ušao Rakitić i svojoj momčadi osigurao važan bod

Iako je u igru ušao tek u 70. minuti, Ivan Rakitić već u svojoj prvoj utakmici u Bundesligi zaslužio je epitet igrača utakmice. Šest minuta nakon što je istrčao na travnjak novi hrvatski reprezentativac Schalkeu je donio izjednačenje i važan bod na gostovanju kod aktualnog prvaka Stuttgarta. I to kakvim golom! Rakitić je prvo lijepim driblingom prevario najboljeg obrambenog igrača i kapetana Stuttgarta Meiru te potom snažno desnom nogom pogodio u donji lijevi kut sa 17 metara za konačnih 2-2. Uoči Rakitićeva ulaska Schalke je bio 'na rubu ponora'. Nakon što su u 25. minuti poveli preko Kobiashvilija, 'plavi' su vodstvo zadržali sve do 63. minute. Nakon toga uslijedilo je 'pet minuta strave' za gostujućeg trenera Mirka Slomku. U spomenutoj minuti Sami Khedira izjednačio je na 1-1, a nedugo zatim, u 68. minuti, glavni sudac dosudio je kazneni udarac za domaćina. Pardo je pogodio s bijele točke, nakon čega je Slomka u igru poslao Ivana Rakitića... IVAN RAKITIĆ PROTIV STUTTGARTA: 20 minuta, 1 gol, 3 od 3 osvojena duela, 16 dodira s loptom, 2 udarca prema golu, od 10 dodavanja 9 točnih