Fantastična gostujuća pobjeda hrvatskih košarkašica u Italiji

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija u susretu je 2. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na EuroBasket 2019. kao gost svladala Italiju sa 83-71 (16-21, 14-11, 28-15, 25-24).

U susretu igranom u San Martino do Lupariju briljirale su Marija Režan s 35 koševa i 13 skokova i Antonija Sandrić s 22 ubačaja, dok je Giorgia Sottana postigla 25 poena za Italiju.

Hrvatska je reprezentacija lošije krenula u utakmicu, Italija je povela 7-0 i 9-2, ali već do poluvremena su naše reprezentativke uspjele dovesti rezultat u egal da bi u trećoj četvrtini sjajno funkcionirala veza Sandrić-Režan te je Hrvatska uspjela ostvariti prednost od 11 koševa razlike. U četvrtoj četvrtini tu su razliku uspješno održavale.

Nakon dva kola Hrvatska i Italija imaju po pobjedu i poraz. Na vrhu je Švedska s dvije pobjede, Šveđanke su u 1. kolu u subotu svladale Hrvatice 57-54, a u drugom u srijedu su bile bolje od Makedonki 91-51. Makedonke su posljednje s omjerom 0-2.

U drugom kvalifikacijskom terminu, tijekom veljače 2018., hrvatske košarkašice gostovat će u Makedoniji (10.2.) i Švedskoj (14.2.), a u završnom terminu, u studenome sljedeće godine, ugostit će Italiju (17.11.) i Makedoniju (21.11.).

Plasman na EuroBasket u Češkoj izborit će pobjednice skupine te šesto od osam najboljih drugoplasiranih sastava.